A Dunaferr bejelentette, hogy a közeljövőben akár 2600 munkavállalót is elbocsáthat a tervezett csoportos létszámleépítés keretében.

A vállalat új lehetőségeket kutat a potenciális vásárlók körében, de kérdés, hogy vajon akad-e olyan merész jelentkező, aki élni mer ezzel a lehetőséggel.
A Dunaferr felszámolóbiztosai bejelentették a csoportos létszámleépítés tervét, ami a munkavállalókhoz eljuttatott levélből derült ki. Ezt a dokumentumot a HVG is megszerezte, így széles körben ismertté vált a döntés.
A levélben foglaltak értelmében a kapcsolódó egyeztetések legkorábban az írásbeli tájékoztató átvételét követő hetedik napon indulhatnak el. A tárgyalási kötelezettség addig érvényben marad, amíg a megállapodás megkötésre nem kerül, vagy ha ez nem valósul meg, akkor legalább tizennégy napig a tárgyalás megkezdését követően.
A Portfolio információi szerint a lépés akár 2600 munkavállalót is érinthet. A portál korábban arról is beszámolt, hogy a felszámolók jelenleg is keresnek érdeklődőket a két vállalat - a Duna Furnance Dunai Vasmű Kft. és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. - egyes üzletrészeinek megvásárlására. Ez egyelőre csupán annak felmérését szolgálja, hogy van-e potenciális vevő a korábban Dunaferr néven működő társaság megmaradt részeire.
A felszámolók tervei szerint a korábbi Dunaferr területét telkekre és épületekre bontva értékesítenék újra.
A jelentkezőknek április 25-ig kell benyújtaniuk ajánlatukat, amelyhez 1,67 millió euró, azaz körülbelül 680 millió forint értékű részvételi biztosítékot szükséges befizetni. A pályázati folyamat hasonlít a 2023-as eljáráshoz, amikor az indiai-brit Liberty Steel megvásárolta a Dunaferr működő egységeit, és több mint háromezer korábbi munkavállalóval új cégeket alakított. Az akkori vállalat ígéretei között szerepelt sürgős környezetvédelmi intézkedések bevezetése, a munkaerő megőrzése, az acélgyártás fenntartása, valamint egy jelentős, 2027-ig megvalósítandó, százmilliárdos beruházás, amely új elektromos ívkohók beszerzését is magában foglalta.
A valóságban a cégnél már a kezdeti időszakban pénzügyi problémák merültek fel, melyek időszakos, később pedig tartós leállásokat okoztak. Ennek következtében a munkavállalókat időnként kényszerpihenőre küldték. A kormány ugyanakkor jogszabályi könnyítésekkel próbálta segíteni a Liberty Steel működését, de a vállalat jogutódai végül 2024 novemberében újra felszámolási eljárás alá kerültek.
A Dunai Vasműnél mély, szinte tapintható csend honol, mintha az idő is megállt volna egy pillanatra.