BAMA – Szomorú hír: elhunyt a város díszpolgára és a kórház egykori vezetője.

A Mohácsi Kórház egykori igazgatójának, aki a város díszpolgára is volt, nevét nem csupán a páciensei és kollégái emlegették mély tisztelettel, hanem a tudományos közösség is nagy elismeréssel gondolt rá.
Dr. Debreceni László 1936-ban látta meg a napvilágot Beremenden. Az általános és középiskolai tanulmányait követően a Pécsi Orvostudományi Egyetemen végzett, ahol 1960-ban diplomát szerzett, immáron 65 éve. A belgyógyászat területén öt évvel később, míg labordiagnosztikából 1969-ben tett sikeres szakvizsgát.
1989-ben, Bécs gyönyörű városában vehette át diplomáját, ahol a neuroendokrinológia és akupunktúra rejtelmeit tanulmányozta. Orvosi esküjét 1960-ban tette le, és azonnal a Mohács Városi Kórház rendelőintézetében kezdte meg pályafutását. Itt először segédorvosként dolgozott a belgyógyászaton és a laboratóriumban, majd hamarosan osztályvezető főorvosi posztra emelkedett. Pályafutása alatt elkötelezetten képezte magát, és aktívan részt vett számos nemzetközi kutatásban, folyamatosan bővítve tudását és szakmai tapasztalatát.
A '70-es évek elején Svédországban kezdte el orvosi karrierjét: 1973-ban a Stockholmi Endokrinológiai Intézetben tevékenykedett, majd a következő évben a Malmöi Belgyógyászati Klinikán csatlakozott a kutatási projektekhez. 1988-ban pedig a New York-i Szívbetegkutató Alapítvány Kutatóintézete is elismerte szakmai tudását, és munkatársává választotta.
A Mohácsi Kórház igazgatói székét 1990 és '95 között foglalta el, később a Siklós Városi Kórház ügyvezető- és orvos-igazgatói tisztét töltötte be.
Dr. Debreceni László neve fokozatosan vált ismertté a tudományos közéletben, ahol számos tudományos dolgozat és publikáció fűződik hozzá. Munkái jelentős része angol nyelven, külföldi szakirodalomban látott napvilágot. Pályafutása alatt hét könyvet írt, és 1997-ben elnyerte az orvostudományok kandidátusa címet. Tagja volt a Magyar Tudományos Akadémiának, a New York-i Tudományos Akadémiának, valamint a Nemzetközi Akupunktúra és Elektroterápiás Kollégiumnak, emellett számos hazai tudományos társaság munkájában is aktívan részt vett.
Az "Ki kicsoda a világon?" című lexikonban tiszteletbeli helyet kapott életrajza és neve. Munkásságát magas szintű elismerésekkel, köztük nívódíjjal és miniszteri dicsérettel jutalmazták. Városunk közössége 2001-ben a díszpolgárai közé emelte, ezzel is kifejezve megbecsülését és tiszteletét.
Egészen a végső pillanatig elkötelezetten végezte gyógyító munkáját, rendelője ajtaja mindig nyitva állt a rászorulók előtt.
Dr. Debreceni Lászlót Mohács Város Önkormányzata saját halottjaként tiszteli.