Marosvásárhely Kistemplomában a barokk dallamok varázslatos hangzásával hódoltak az isteni szépség előtt. A zene, mely a múlt gazdag örökségét idézi, egyedi atmoszférát teremtett, lehetőséget adva a hívőknek arra, hogy lélekben még közelebb kerüljenek a t

A házigazda lelkész szívélyesen mutatta be a kórusokat, miközben izgalmas történeteket osztott meg a barokk zeneszerzők életéről és munkásságáról.
Minden énekkar három, kizárólag barokk (1600-1750) énekszámot adott elő. A hétfő délutáni találkozón a mezőpaniti Református Egyházközség Vivit vegyeskara, a marosvásárhelyi Szent Kozma és Damján plébánia kórusa, a házigazda Evangélium vegyeskar, a vártemplomi Psalmus vegyeskar, a Barátok kórusa, a Bernády kamarakórus, a búzásbesenyői Gaudate kamarakórus, a szovátai Intermezzo kamarakórus, az adventista egyház Laudate Domini kórusa, a Marosludasi Református Egyházközség vegyeskara, és a Musica Humana női kamarakórus tagjai bizonyították, hogy a barokk zene varázsa és sokszínűsége még ma is képes elbűvölni a közönséget. Az előadások során a csodálatos harmóniák és a kifejező melódiák egyedi élményt nyújtottak, miközben a kórusok tehetsége és elhivatottsága mindenki szívét megdobogtatta. A különböző kórusok teljesítménye nemcsak a művészi színvonalat emelte, hanem a közösségi összetartozás érzését is erősítette, hiszen a barokk zene időtlen üzenete egyesítette az énekeseket és a hallgatóságot egyaránt.