Fedezd fel az új MFB-hitelprogramot, amely kifejezetten a kis- és középvállalkozások digitális fejlődését hivatott támogatni! Ne hagyd ki ezt a lehetőséget, hogy vállalkozásod a modernizáció útjára lépjen!


Tornóczky Anita megdöbbentő őszinteséggel osztotta meg élményeit a szülésről: "Olyan érzés volt, mintha hárman segítettek volna, hogy a kisfiamat az izmaim mélyéről világra hozzuk."

A DIMOP PLUSZ 1.2.3/A-24 hiteltermék 27,8 milliárd forintos keretösszegéből a Budapesten megvalósuló projektekre 4,1 milliárd forint, míg a Budapesten kívüli fejlesztésekre 23,7 milliárd forint összértékű finanszírozás érhető el - tehát az ország teljes területéről várják a pályázatokat. Az egyes projektekre 3 és 20 millió forint közötti finanszírozás igényelhető, ennek megfelelően az "A" termék tökéletesen illeszkedik a kisebb vállalkozások igényeihez.

A hitelkonstrukció lehetőséget biztosít a vállalkozások számára, hogy különböző szintű és fejlettségű szoftvereket, valamint felhőalapú szolgáltatásokat integráljanak működésükbe. Ezen eszközök között szerepelnek a korszerű vállalatirányítási és erőforrástervezési (ERP) rendszerek, amelyek hatékonyabbá teszik a működést, valamint az ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) megoldások, amelyek lehetővé teszik, hogy a vállalkozások minden ügyfelüket egy központi felületen, egyszerűen nyomon követhessék és kezelhessék. Továbbá, a táv- és csoportmunka-támogató megoldások, valamint a mesterséges intelligencián alapuló technológiák is fontos szerepet játszanak a modern üzleti környezetben, segítve a vállalatokat a versenyképesség fenntartásában és a hatékonyság növelésében.

Az igényelt összeg akár a nagyon alacsony digitális intenzitású vállalkozások esetében vissza nem térítendő támogatássá is alakulhat.

A DIMOP PLUSZ 1.2.3/B-24 hiteltermék összesen 6,95 milliárd forint keretösszeggel rendelkezik. Ebből 1 milliárd forint a fővárosban megvalósuló projektek finanszírozására, míg 5,92 milliárd forint a Budapesten kívüli fejlesztések támogatására áll rendelkezésre. A konstrukció keretein belül 20 és 200 millió forint közötti kölcsönösszeg igényelhető, így elsősorban a nagyobb léptékű projekteket tervező vállalkozások számára ideális választás lehet.

Az újonnan megjelenő hitellehetőség célja a fejlettebb digitalizációs kezdeményezések támogatása. Ennek keretében külön figyelmet kapnak a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások, a mesterséges intelligencia alapú technológiák és szolgáltatások, valamint a nagy mennyiségű adat feldolgozását segítő megoldások. Ezen kívül a program célja az Ipar 4.0 és a vállalati Internet of Things megoldások bevezetésének előmozdítása is.

Hogyan juthatunk hozzá a hiteltermékekhez? A hiteltermékek igénybevételéhez először is érdemes alaposan tájékozódni a különböző lehetőségekről, hiszen a pénzintézetek széles választékot kínálnak. Az első lépés a szükséges dokumentumok összegyűjtése, mint például a jövedelemigazolás, a személyi okmányok és esetlegesen egyéb pénzügyi nyilatkozatok. Ezután érdemes felkeresni a bankok vagy pénzintézetek weboldalait, ahol általában részletes információkat találhatunk a különböző hiteltermékekről, mint például a személyi kölcsönök, lakáshitelek vagy autófinanszírozási lehetőségek. A kalkulátorok segítségével könnyen kiszámíthatjuk a várható törlesztőrészleteket és a hitel összköltségét. Ha megtaláltuk a számunkra megfelelő ajánlatot, akkor érdemes egy személyes konzultációt kérni a banki szakemberrel. Így részletesen átbeszélhetjük a hitel feltételeit, a kamatokat és az esetleges rejtett költségeket. A hitelkérelmet ezután benyújthatjuk, amely után a bank elvégzi a szükséges hitelminősítést. Végül, ha a hitelkérelmünket jóváhagyják, aláírhatjuk a szerződést, és máris hozzáférhetünk a kívánt pénzösszeghez. Érdemes azonban alaposan átgondolni minden lépést, hiszen a hitel felvétele hosszú távú elköteleződést jelent.

A szoftverek és üzleti felhőszolgáltatások beszerzésének legfőbb forrása a vallakozzdigitalisan.mkik.hu weboldal, ahol a DKF Kft. és az MKIK által hitelesített szállítói lista található. A vállalkozások digitális érettségének megállapítása a KKV digital weboldalon elérhető bemeneti mérés alapján valósul meg.

A kölcsönkérelmek benyújtására az MFB Pont Plusz vállalati hálózatán belül, valamint az MBH Bank, a Gránit Bank és az OTP Bank összesen 175 kijelölt bankfiókjában van lehetőség országszerte. Az érdeklődők a programok részletes feltételeivel és kondícióival kapcsolatban további információkat találhatnak a www.mfb.hu weboldalon, illetve az MFB Pont Plusz fiókokban.

Related posts