A Nemzeti Galéria kiállítása az ember és a természet közötti bonyolult kapcsolatot vizsgálja, rávilágítva a kölcsönhatásokból adódó kihívásokra és ellentmondásokra.


Az "Élőhely. Természet- és tájkonstrukciók" című kiállítás egy különleges élményt nyújt, amelyben a táltoskultusz szelleme elevenedik meg. Az installációk, land art alkotások, tájképek, fényképek és videók sokszínűsége egyedülálló módon ötvözi a művészet különböző formáit, lehetőséget adva a látogatóknak, hogy elmerüljenek a természet és a táj varázslatos világában.

A klímaváltozás, az ökológiai válságok és a természeti erőforrások kimerítése egyre sürgetőbb problémákká váltak a mindennapjainkban. E jelenségek mellett a biodiverzitás csökkenése és az állat- és növényvilág gazdagságának hanyatlása olyan kihívásokat jelent, amelyek nem csupán a tudományos diskurzusban, hanem a művészet világában is kiemelt figyelmet kapnak. Ezek az aggasztó tendenciák gazdag inspirációval szolgálnak a művészek számára, akik újraértelmezhetik és kifejezhetik a természet és az ember kapcsolatát.

A kiállítás hat szekcióban mutatja be az évek óta egyre erősödő, az ember természethez és tájhoz való viszonyát kutató kortárs művészeti szemléletet. Megjelenik a táj XVII-XVIII. században kialakult fenséges olvasata, amelyben a természet fenyegető, mégis lenyűgöző.

Related posts