Ezen az áron valóban megéri a Xiaomi legújabb fülhallgatója!

A Redmi Buds 6-os fülhallgatócsalád bemutatkozása igazi izgalmat hozott a zene- és technológia szerelmeseinek világába. Ezek a fülhallgatók a megfizethető árkategóriában igyekeznek prémium élményeket kínálni, kiemelkedő jellemzőik között szerepel a fejkövetéses térbeli hangzás és a hatékony zajszűrés. Bár nem képesek felvenni a versenyt a 100 ezer forint körüli csúcskategóriás modellekkel, mégis vannak olyan meglepetések, amelyeket érdemes felfedezni. Most a Redmi Buds 6 Pro modellt teszteljük, hogy kiderüljön, mire képes ez a költséghatékony fülhallgató!
A Huawei és a Samsung nyomdokain haladva, a Xiaomi is az év elején bemutatta legújabb termékeit, amelyek között a hangsúly a friss Redmi készülékeken volt. A Redmi Note 14-es szériája mellett egy sor kiegészítő is debütált, köztük a Redmi Buds 6 fülhallgatók. Hogy pontosan mi motiválta a Xiaomi-t ezen a termékdömpingen, azt nehéz megérteni, de egy dolog biztos: az új termékpaletta olyan bonyolult, mint egy nehéz egyetemi matekfeladat. A Buds 6-ból például öt különböző változat is napvilágot látott, így nem meglepő, ha a vásárlók némileg elvesznek a választék tengerében.
A kategória alját a vidám színekben tetszelgő Redmi Buds 6 Play képviseli, őt követi a Buds 6 Active, aminek megjelenése az alap Buds 6-ra hasonlít. Bár azt hihetné, hogy a legolcsóbb tag a Buds 6 Lite lesz, ez nem így van, ez a készülék a paletta közepén helyezkedik el - ha az árazást vesszük figyelembe -, megjelenésében pedig a Buds 6 Prót idézi. Ezzel szemben a Buds 6 és a Buds 6 Pro egyáltalán nem hasonlítanak egymásra, árban pedig csak pár ezer forint választja el őket. Teljes tehát a katyvasz, lányos zavarunkban először azt sem tudtuk, melyik modellt teszteljük - végül viszont a Buds 6 Próra esett a választásunk.
A készülék egy elegáns fehér dobozban érkezik, amelyben nemcsak a fülhallgatók és a töltőtok kap helyet, hanem egy használati útmutató és egy USB-C töltőkábelt is találunk. Adapter sajnos nem jár hozzá, de a csomagban még extra szilikonharangok is találhatók S és L méretben, amelyeket könnyedén lecserélhetünk a fülhallgatókon – az alapjáraton M-es méretűekkel érkeznek. Bár a méretválaszték nem túl széles, ez az árkategória már lehetőséget biztosít arra, hogy személyre szabjuk a fülhallgatót, ami mindenképpen pozitívum.
A töltőtök megjelenése letisztult, leginkább az Apple-féle AirPodsok kinézetét idézi. Előlapján egy vízszintes csíkot találunk, ami felvillan, ha felnyitjuk a tok fedelét, emellett pedig azt is képes jelezni, hogy éppen milyen a fülhallgató töltöttsége. Bár egy apró részletről van szó, a tesztidőszak alatt rendkívül hasznosnak találtuk jelenlétét - abszolút olyan fejlesztés, amit érdemes lenne más gyártóknak is másolniuk.
A fülhallgatók rendkívül könnyűek, továbbá csepp- és porállóak (IP54), és számomra tökéletesen illeszkedtek a fülembe. A Buds 6 Pro modellek bármilyen Bluetooth-kompatibilis eszközzel könnyedén párosíthatók, ráadásul ehhez nem is szükséges alkalmazást letölteni. Ha azonban szeretné személyre szabni a zenei élményt, az Androidra és iOS-re elérhető Xiaomi Earbuds applikáció remek választás lehet. Ezen az applikáción keresztül részletes információkat kaphat a fülhallgatók állapotáról, és a zajszűrés szintjét is finomhangolhatja – a Buds 6 Pro pedig ennek ellenére is egy megfizethető választás.
A Buds 6 Pro szívét egy 11 milliméteres, titán membránnal ellátott dinamikus meghajtó adja, kiegészítve két 6,7 milliméteres piezoelektromos kerámia meghajtóval. Külön előny, hogy a készülék támogatja az LDAC kodeket, így képes a magas felbontású audiók lejátszására, ráadásul a fejkövetéses térbeli hangzás élményét is nyújtja. Ennek ellenére a fülesek teljesítménye végső soron megfelel annak, amit egy 30 ezer forint körüli árkategóriától elvárhatunk. A középtartomány meglepően tiszta és részletes, a magas frekvenciák is viszonylag jól teljesítenek, bár itt-ott már érzékelhetőek a hiányosságok. Az igazi kihívás azonban a mély hangok terén jelentkezik; a Buds 6 Pro nem ajánlott a valódi audiofil fül számára, mivel a mélyek terén nem képes megugrani a magasabb elvárásokat.
A zajszűrés világában a Redmi Buds 6 Pro a maga módján mégis figyelemre méltó teljesítményt nyújt. Bár nyilvánvaló, hogy a 100 ezer forintos prémium fülhallgatók szintjét nem éri el, a zajkioltási képességei megérdemlik a dicséretet. Az iroda zajait például szinte észrevétlenül kiszűri, míg zenehallgatás közben az utcai forgalom zaja is könnyedén eltüntethető egy egyszerű gombnyomással.
Ami az üzemidőt illeti, a tokban egy 480 milliamperórás akkumulátor található, míg a fülhallgatókban mindegyikben 54 milliamperórás telep kapott helyet. A Xiaomi állítása szerint ezekkel a fülhallgatókkal akár 9,5 órán keresztül is élvezhetjük a zenét megszakítás nélkül, ami a tapasztalataink alapján elég reálisnak tűnik. A saját mentális és fizikai egészségünket szem előtt tartva azonban be kell vallanunk, hogy soha nem viseltük őket ennyi ideig egyhuzamban; egy átlagos három órás zenehallgatás után a fülhallgatók töltöttsége körülbelül 60 százalékra esett vissza, így bizton állíthatjuk, hogy a Buds 6 Pro üzemideje valóban figyelemre méltó. Fontos megjegyezni, hogy ha bekapcsoljuk a zajszűrést, akkor ezek az értékek jelentősen csökkenhetnek. Tapasztalataink szerint a töltőtok legalább háromszor képes feltölteni a fülhallgatókat, így átlagos használat mellett akár egy egész hetet is kibír anélkül, hogy áramforráshoz kellene csatlakoztatni.
Összességében elmondható, hogy a Xiaomi Buds 6 Pro egy kiváló ár-érték arányú fülhallgató, amely különösen vonzó lehet azok számára, akik az alacsony költségeket helyezik előtérbe. A gyártó által javasolt ára 35 ezer forint, de különböző viszonteladóknál már 25-30 ezer forint között is beszerezhető, és a következő hónapokban valószínűleg még kedvezőbb áron juthatunk hozzá. A készülék három színben kapható: űrfekete, levendula lila és gleccserfehér – nekünk a gleccserfehér változat volt a tesztalanyunk.