Soós Zoltán hatósági felügyelete enyhítésre került.
A Maros Megyei Törvényszék keddi határozatával részben elfogadta Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester fellebbezését, és módosította a 2024. december 10-én született bírói döntést.
Az új döntés szerint a vádlottaknak tilos kapcsolatba lépniük az ügyben megnevezett tanúkkal, azonban eltörölték azt a korlátozást, amely szerint bírói jóváhagyás nélkül nem hagyhatták volna el az országot.
A Maszolnak nyilatkozozó Soós Zoltán elmondta, bizonyítani ugyan nem tudják, de nyilvánvaló, hogy politikai indíttatású ügyről van szó. "Nagy nyomás lehetett a bírókon, ugyanis ha teljes mértékben helyt adnak fellebbezésünknek, kiderül, hogy ez egy politikai dosszié."
Soós Zoltán nyilatkozata szerint, amikor törvénytelenül őrizetbe vették őt és Sala Petrica üzletembert, a hatóságok megpróbáltak kényszeríteni őt arra, hogy vallomást tegyen, amely szerint csúszópénzt fogadott el. Az üzletember azonban határozottan elutasította a vádakat, hangsúlyozva, hogy nem hajlandó olyasmit mondani, ami nem fedi a valóságot, és nem kíván hozzájárulni egy ártatlan ember megbélyegzéséhez.
A polgármester jogi képviselője kifejtette, hogy a DNA gyakorlatilag az egész vádat arra alapozta, hogy Sala Petrica be fogja perelni Soós Zoltánt. Ez adta nekik a magabiztosságot, és ezért döntöttek úgy, hogy mindkettejüket egyszerre őrizetbe veszik. "Viszont ez nem következett be, mivel nem volt kenőpénz, és nagyon dicséretesen, gerincesen kiállt az igazság mellett. Azt mondta, nem mondhat hazugságot valakiről, ha egyszer az nem történt meg, ezért őt is meghurcolták" - tette hozzá Soós Zoltán.
Mint arról a Maszolon is beszámoltunk, a korrupcióellenes ügyészség (DNA) múlt héten indítványozta Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester letartóztatását. A bíróság másnap úgy döntött, hatósági felügyelet alá helyezik a polgármestert.
A DNA ügyészei kétrendbeli vesztegetés gyanújával vették őrizetbe Soós Zoltánt, állítólag 200 ezer euró értékű műtárgyakat fogadott el egy ugyanebben az ügyben őrizetbe vett cég vezetőjétől beruházási szerződések megkötéséért, utcák, parkolók és víz-csatorna kiépítésért és javításáért. Ugyanakkor az ügyészek azt állítják, 30.000 lejt kapott 9 közvetlen beszerzés odaítéléséért és lebonyolításáért.
"Mindazonáltal nem tudtak bizonyítékot felmutatni, és nem rendelkeztek olyan érvekkel, amelyek alátámaszthatták volna a vádakat, így született meg a mai határozat" - nyilatkozta egy ügyvéd a Maszolnak.
A döntés végleges, a törvény értelmében a perköltségeket az állam fizeti.