Ez a lépcső igazi optikai trükk: garantáltan megtéveszt!

Amit itt szemlélhetsz, az lehet egy lenyűgöző építészeti mestermű vagy éppen csak egy illúzió, ami a szemünket játssza meg. Valószínűleg mindkettő egyesül ebben a látványban, de ha alaposan körülnézel, felfedezheted, hol rejtőzik a titok.
Hamarosan különleges jubileumot ünnepel a milánói Giuseppe Meazza Stadion, közismert nevén San Siro, amely 1990. április 25-én nyitotta meg kapuit újra a nagyközönség előtt, miután jelentős átépítésen és kibővítésen esett át. Ez a stadion nem csupán a sportágak szerelmesei számára jelent ikonikus helyszínt, hanem építészeti szempontból is kiemelkedő értéket képvisel.
Az 1990-es világbajnokságra alaposan megújított stadion immár 85 700 fedett ülőhellyel várja a szurkolni vágyó focirajongókat rangos meccseire, de otthont ad olasz és nemzetközi hírű, nagyszabású koncerteknek is.
Egy 1925-ben született elképzelés nyomán 1926-ban vette kezdetét az eredeti stadion építése, amely angol inspirációval készült, és mindössze 13 hónap alatt készült el. A tervek grandiózusságát jól tükrözi, hogy már az építkezéskor is 35 000 szurkoló befogadására volt alkalmas. Alig egy évtizeddel később, 1935-ben a kapacitást 55 000 főre növelték, majd 1955-től az ide látogató 85 000 néző közül már 60 000-nek ülőhelyet is biztosított a létesítmény.
Milánó egyik leghíresebb épülete sokkal több, mint futballszentély, bár a "La Scala del Calcio" címet, azaz A Foci Scálája nevet is joggal viseli. A San Siro Milánó egyik szimbóluma és leghíresebb épülete is, többek között az itt is látható, páratlanul ötletes és izgalmas vizuális hatás és egyébként pofon egyszerű építészeti lelemény miatt is.