FEOL - Megdöbbentő felfedezés: Halálos hajóhad jelent meg a Duna alsó szakaszán!

Egy varázslatos sziget csendes öblében egyre több törött gerinc, repedt borda és átszaggatott felszíni sérülés bukkant fel. A halálos hajóhad, a legendák ellenére, nem titokzatos okok miatt merült el, hanem prózai, mindennapi okok következtében került a meder fenekére. Jelenleg a Duna vízszintje olyan alacsonyra süllyedt, hogy a szovjetek tettei újra felszínre kerülhetnek, miközben az ökoszisztéma is figyelmeztető jeleket adhat a környezeti változásokra.
A bájos Gabriella-sziget belső zugában egy álmos, zöldellő öböl terül el, amelynek partját a Duna lágyan simogatja. Az utóbbi időszak csapadékhiánya miatt azonban a folyó vízszintje annyira csökkent, hogy a sziget mellett rejtőző, elsüllyedt hajóhad most felfedte titkait, szinte kísérteties látványt nyújtva a felfedezőknek.
Az oroszok alkotása: a végzetes flotta.
- A Gabriella-sziget belső ágában rejtőző hajóroncsok feltárulása mindig nagy érdeklődést kelt a környéken élők és a történelem iránt érdeklődő turisták körében. A Duna-Dráva Nemzeti Park korábbi beszámolói szerint a roncsok pontos eredete kevéssé ismert, és számos legendát szült az idők folyamán. Egyik legismertebb téves feltevés szerint az 1960-as évek végén süllyesztették el őket folyamszabályozási célokból, de a valóság az, hogy a hajókat a szovjet hadsereg semmisítette meg a háború alatt. A most előkerült hajók között megtalálható egy csöves ponton, amely az 1895-ben alapított Magyar Folyam- és Tengerhajózási Részvénytársaság tulajdonában volt, valamint egy katonai ponton, egy aknarobbantó/aknakutató vasdereglye és egy fadereglye, amelyek a Honvéd kincstár birtokába tartoztak- tájékoztat társoldalunk a bama.hu.
A romantika fejezete lezárult.
Sajnos az alacsony vízállás nem csak a Gabriella-szigetnél okoz problémákat, hanem a folyam teljes magyarországi szakaszán. A Fejér megyei, pontosabban a dunaújvárosi vízállási adatok szintén arról számolnak be, hogy a vízszint szokatlanul alacsony, ami már nem csak a hajózásra lehet negatív hatással, de a folyó és az azt szegélyező partok ökoszisztémájára is.