Figyelem! Az Államkincstár figyelmezteti az állattartókat: egy jelentős határidő közeledik - Agrárszektor.

Kistermelők és fiatal gazdák figyelem! Most 50% kedvezménnyel regisztrálhattok a rendezvényünkre! Ne hagyjátok ki ezt a remek lehetőséget!
A MÁK tájékoztatója szerint, amennyiben a gazdálkodó a több élettér és legelő biztosítását választja kötelezettségként, fontos, hogy georeferált fényképet készítsen a legelőről, amelyen állatok is szerepelnek. Ennek érdekében 2025 áprilisában célszerű kimenni a területre és dokumentálni a helyzetet. Ha a gazdálkodó többlet almozást vállal, akkor szintén szükséges georeferált fotót készíteni a pihenődombról és a bealmozott istállóról. Az "ásványi anyag kiegészítés alkalmazása" kötelezettség teljesítése esetén pedig...
BELSŐ ÉLŐSKÖDŐK ELŐFORDULÁSÁNAK MEGELŐZÉSE ÉS KEZELÉSE (KÖTELEZŐ IRÁNYELVEK)
Kihajtás előtti bélsármintavétel, legeltetést folytatók számára (legelőre történő kihajtás előtt). Amennyiben nem legeltet, eljött az idő, április 1. naptól április 30. napig kell elvégeztetni a vizsgálatot, amelyet követően be kell szerezni az alkalmazásra kerülő gyógyszert és el kell végezni a beavatkozást. A beszerzett gyógyszerről, vagy a gyógyszert és kezelést is tartalmazó állategészségügyi szolgáltatásról számlával kell rendelkezni, amelyet csatolni szükséges a telepi munkanaplóhoz.
KÜLSŐ ÉLŐSKÖDŐK ELLENI VÉDEKEZÉS: KÖTELEZŐ IRÁNYELVEK A külső élősködők, mint a bolhák, kullancsok és tetvek, komoly problémát jelenthetnek a háziállatok és az emberek egészségére. Az ilyen típusú élősködők elleni védekezés nem csupán ajánlott, hanem elengedhetetlen a biztonságos és egészséges környezet fenntartásához. Fontos, hogy mindenki tisztában legyen azzal, hogyan lehet hatékonyan megelőzni és kezelni az élősködők okozta problémákat. A következőkben összegyűjtöttük a legfontosabb kötelező előírásokat, amelyek segítenek megóvni magunkat és kedvenceinket a külső élősködők veszélyeitől.
Az alábbi kötelezettségek teljesítése a gazdálkodási év 12 hónapja során kötelező! Amennyiben ez nem történt még meg teljeskörűen, vagy nem mind a hat alkalom igazolható számlákkal, abban az esetben javasoljuk elvégezni a hiányzó beavatkozásokat a gazdálkodási év végéig (2025.04.30.).
A fent felsorolt kötelezettségek esetében a kedvezményezett nevére kiállított számlákra, laborvizsgálati eredményekre, vizsgálatkérőkre van szükség! (ez alól csak a csülökápolás a kivétel (a gazdálkodó maga is végezheti)).