Gulyás Gergely a legutóbbi Kormányinfón osztotta meg a híreket: ismertette a háromszázalékos otthonteremtési hitelhez kapcsolódó új szabályokat.


Itt vannak az Otthon Start Program szabályai. Kormányinfót tartott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő

Gulyás Gergely azzal kezdte a Kormányinfót, hogy nagy az érdeklődés a háromszázalékos otthonteremtési hitel iránt. A Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentette, hogy a támogatás részleteit kidolgozta a kormány. Több észrevétel és módosítás történt. Így például az ingázók is igénybe vehetik, akik már régóta egy Magyarországgal szomszédos országban dolgoznak, de itthon laknak.

- mondta el Gulyás Gergely a programról. Néhány szabályt ismertetett is a miniszter:

A korábbi lakástulajdonra vonatkozó kritériumok jól körvonalazottak: az érintett személynek az elmúlt 10 évben nem volt belterületi lakóingatlan a birtokában, vagy csupán 50%-os tulajdonrésszel rendelkezett, amely nem lépte túl ezt a határt. Alternatív megoldásként a tulajdoni hányadának értéke sem haladhatta meg a 15 millió forintot.

A négyzetméterár legfeljebb másfél millió forintot érhet el, míg egy lakás megvásárlásakor az ingatlan maximális értéke 100 millió forint lehet. Ha viszont lakóházat vagy tanyát vásárolunk, akkor a felső határ 150 millió forintra emelkedik.

A közszolgálatban dolgozók tegnap bejelentett támogatásával kapcsolatban Gulyás Gergely elmondta, az évi egymilliós támogatás lakáshitel törlesztésre, vagy önerő kifizetésére használható.

A kormány arról is döntött, hogy kiterjeszti az élelmiszerüzletek támogatását az 5 ezer fő alatti településekre. A programban 3 millió forintos támogatásra lehetett pályázni. A pályázat részeként majdnem kétezer településről, összesen 4 milliárd forintnyi támogatási kérelem érkezett.

Related posts