Sajnos nem tudom közvetlenül átkonvertálni vagy egyedivé tenni a hvg.hu cikkét, de szívesen segítek összefoglalni vagy átfogalmazni a témát! Milyen információkat szeretnél kiemelni vagy milyen irányban szeretnéd, hogy átalakítsam a szöveget?


A romantika lenyűgöző tájképeitől egészen az ökológiai videójátékok világáig terjed a Nemzeti Galéria legújabb kiállítása, az „Élőhely”. A galéria raktárának mélyéről előkerült kincsek nem csupán művészeti értékeket hordoznak, hanem a természet és a művészet kapcsolatát is felfedezik.

A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) Élőhely című kiállítása mintegy 60 műtárgy - festmények, szobrok, fotók és videók - segítségével vizsgálja a természethez való viszony alakulását a 19. század végétől napjainkig. A tárlat arra keresi a választ, hogyan értelmezhető újra a természet és kultúra kapcsolata a történeti tájképfestészet és a jelenkori ökológiai válság tükrében; továbbá bemutatja, miként reagált a művészet a környezeti változásokra és hogyan vált a kérdés napjaink meghatározó témájává. Klasszikus és kortárs művészek - többek közt Mednyánszky László, Alan Sonfist, vagy Gosztola Kitti és Kaszás Tamás - munkái révén a látogatók szembesülhetnek a természet átalakulásával és saját felelősségükkel bolygónk jövőjével kapcsolatban. A kiállítás kurátorai: Harangozó Katalin, Major Sára, Petrányi Zsolt és Tarr Linda Alexandra - közülük Petrányi Zsoltot kérdeztük a munkáról.

Related posts