Az MLSZ újabb lehetőséget keres, hogy a Puskás Arénában rendezzen meg egy rangos európai kupadöntőt.


Megpályázza a Konferencia-liga-döntő rendezését a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ). Sikeres pályázat esetén a sorozat 2028-as vagy 2029-es döntőjét rendeznék a budapesti Puskás Arénában - írta az MTI.

A szövetség közleménye szerint a 2028-as döntő megrendezésére Magyarország mellett Franciaország (Lille), Olaszország (Torinó), Kazahsztán (Asztana) és Lengyelország (Gdansk) adta be a pályázatát. A 2029-es döntő iránt pedig e négy országon kívül Finnország (Helsinki) is érdeklődik. A végleges pályázatokat a pályázati dokumentációval együtt június 10-ig kell benyújtani.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) végrehajtó bizottsága 2026 szeptemberében fogja bejelenteni, hogy mely városokban rendezik meg a döntőket.

2010 óta Magyarország több UEFA-esemény házigazdája volt. 2014-ben férfi U19-es Európa-bajnokságot, 2019-ben női Bajnokok Ligája-döntőt, 2020-ban UEFA Szuperkupa-döntőt, 2021-ben U21-es Európa-bajnokságot rendeztek nálunk, valamint társházigazdái voltunk a 2021-ben rendezett Európa-bajnokságnak. 2023-ban az Európa-liga döntőjét rendezték Budapesten.

A 2019-ben megnyitott Puskás Aréna már számos rangos eseménynek adott otthont, például UEFA Szuperkupa-döntőknek és Európa-liga-döntőknek. Most pedig, 2026. május 30-án, a legkiemelkedőbb európai kupasorozat, a Bajnokok Ligája döntőjének színhelyévé válik.

Related posts