Kompetenciamérés: Ilyen típusú feladatokra számíthattok a történelem órák során!


A történelem kompetenciamérés során, egyébként az érettségihez hasonlóan, azt vizsgálják, hogy a diákok például mennyire tudnak forrásokat értelmezni, észreveszik-e az összefüggéseket, a fontos megállapításokat, vagy éppenséggel mennyire tudnak tájékozódni az időben.

Az állampolgári ismeretek mellett a jelenkori-és a múltbeli fogalmak is előfordulhatnak a feladatsorban, mindegyik évfolyamon más-más arányban.

Fontos megemlíteni, hogy minden egyes feladathoz általában egy vagy legfeljebb két kérdés kapcsolódik.

Az OH oldalán a feladatokat egy héttagú skálán értékelik a képességek szintje alapján. A mintapéldák közül a legegyszerűbb a hármas erősségű feladat.

Természetesen, íme egy egyedibb megfogalmazás: Elérhetőek példák, amelyek a hűbériség témakörével foglalkoznak, de találkozhatunk olyan feladatokkal is, ahol egy plakát tartalmát kell összevetni a szöveggel, vagy az Osztrák-Magyar Monarchia működéséről szóló ábrát kell kiegészíteni szöveges információkkal. A mintafeladatokat itt tudjátok megtekinteni.

A feladattípusok között találkozhatunk feleletválasztós kérdésekkel, igaz-hamis állításokkal, sőt, akár olyan feladatokkal is, ahol az adott fogalmat a megfelelő helyre kell elhelyezni az ábrán.

Related posts