Nagy Márton ismét a bankokkal folytatott megbeszéléseket - vajon megmaradhat a kamatstop?

A lakossági kamatstop kiterjesztését a kormány már június 30-ig megoldotta. A jövőbeni intézkedésekről és a kamatstop sorsáról a közeljövőben várhatóan döntést hoz a kormány!
- ismertette röviden a helyzetet Nagy Márton.
Emlékezetes, hogy a kamatterhek drasztikus emelkedésének elkerülése érdekében 2022 januárjában vezette be a kormány a lakossági kamatstopot, amelyet később kibővített és többször is meghosszabbított. A kamatstop bevezetésétől a 2024 végéig terjedő három éves időszakban már 300 milliárd forintos megtakarítást jelentett a kedvezményezett adósoknak a minisztérium adatai szerint.
Legutoljára 2024 novemberében született határozat a kamatstop fél éves meghosszabbításáról. E döntés eredményeként további 20 milliárd forint maradt a jelzáloghitellel rendelkező adósok zsebében.
A kamatstop novemberi meghosszabbítása alkalmával 291 ezer jelzáloghitel-szerződés volt érintett, az ezek keretében nyilvántartott tőketartozás összege meghaladta az 1220 milliárd forintot, ami a teljes jelzáloghitel-állomány ötödét jelentette.