A Meta bejelentette, hogy leállítja tényellenőrző programját.


Mark Zuckerberg véleménye szerint az eddigi megközelítések számos "hiba" és "cenzúra" árnyékában valósultak meg.

A Meta, a Facebook, Instagram és Threads közösségi platformokat üzemeltető technológiai óriás, csütörtökön bejelentette, hogy a tartalommoderálási stratégiáik átalakítása keretében megszünteti a félretájékoztatás elleni harcot segítő tényellenőrző programját - számolt be róla a New York Times.

A cég a jövőben a hírügynökségek és egyéb külső szervezetek helyett a felhasználók visszajelzéseire fog támaszkodni a hamis vagy félrevezető információk kiszűrésére. Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója egy videóban kifejtette, hogy az Egyesült Államokban a következő hónapokban bevezetésre kerülő új irányelv hasonlít az X platform által alkalmazott módszerekre.

"Itt az ideje, hogy visszatérjünk a gyökereinkhez a véleménynyilvánítás szabadságának terén"

- fogalmazott a Meta-vezér, aki szerint a cég jelenlegi tényellenőrző rendszere "eljutott arra a pontra, ahol túl sok a hiba és túl sok a cenzúra". Zuckerberg hozzátette, a döntés egy kompromisszum, amivel bár "kevesebb rossz dolgot fogunk elkapni, ugyanakkor csökkentjük az ártatlan emberek véletlenül áltávolított bejegyzéseinek és fiókjainak számát."

A New York Times beszámolója alapján a lépés elsődlegesen Donald Trump, a megválasztott amerikai elnök támogatói számára lehet kedvező. E támogatók közül sokan kritikusan viszonyultak a Meta azon intézkedéséhez, amely során a vállalat irányítása alatt álló közösségi platformok figyelmeztetéseket helyeztek el a kétes forrásokból származó információkat vagy hamis állításokat tartalmazó posztok mellett. Trump többször is kifejezte, hogy a Meta tényellenőrzési eljárásai igazságtalanul célozzák meg a konzervatív nézeteket és a felhasználók bejegyzéseit.

A novemberi elnökválasztást követően a Meta vállalat igyekszik helyreállítani kapcsolatát a második ciklusára készülő Donald Trumppal. Zuckerberg maga is ellátogatott Mar-a-Lagóba, ahol találkozott a volt külügyminiszterrel, Marco Rubióval. Ezt követően múlt héten Joel Kaplan, a Republikánus Párthoz szorosan kötődő politikai szakember lett a Meta új globális politikai igazgatója. Hétfőn pedig Zuckerberg bejelentette, hogy Dana White, az Ultimate Fighting Championship (UFC) vezérigazgatója, Trump egyik legközelebbi szövetségese, szintén csatlakozik a Meta igazgatótanácsához.

Related posts