Milliárdos támogatás a vállalkozások számára – és ez csupán a kezdet!

A Demján Sándor Tőkeprogram idén februártól érhető el a magyar mikro-, kis-, és középvállalkozások számára. Vármegyénkben eddig tizenkilencen jelentkeztek a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamaránál azzal, hogy igénybe vennék a Demján Sándor nevével fémjelzett program lehetőségeit a fejlesztésekre, ezzel csatlakozva a jövőhöz.
Vármegyénkben eddig tizenkilenc kis- és középvállalkozás jelentkezett a Demján Sándor Tőkeprogramra – tájékoztatta lapunkat Kőkuti Attila, a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki „civilben” a hódmezővásárhelyi Tornádó International Jármű- és Gépgyártó Kft. ügyvezetőjeként is ismert. Kiemelte, hogy elengedhetetlen, hogy a pályázó vállalkozások ambiciózus célokat tűzzenek ki maguk elé, törekedjenek a fejlődésre és a növekedésre, valamint rendelkezzenek egy alaposan kidolgozott, megvalósítható üzleti tervvel.
Demján Sándor Tőkeprogram
Idén február közepétől lehetőség nyílik a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások számára, hogy jelentkezzenek a Demján Sándor Tőkeprogramra. E programot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara koordinálja, együttműködve a Nemzetgazdasági Minisztériummal és a Nemzeti Tőkeholdinggal. Ezzel a lépéssel a vállalkozások érdekképviselete és igényeik kielégítése is garantált. A program célja, hogy ösztönözze a beruházásokat a mikro-, kis- és középvállalkozások körében, javítsa hitelképességüket és támogassa növekedésüket – áll a hivatalos tájékoztatóban.
A Demján Sándor Tőkeprogram egy különleges lehetőséget kínál a vállalkozások számára, amelyek üzleti terveikkel alátámasztott beruházásokat kívánnak megvalósítani. A program keretében finanszírozást nyújtanak olyan célokra, mint a gyártási kapacitás növeléséhez szükséges gépek beszerzése, modern számítástechnikai és hálózati rendszerek kiépítése, vagy a CRM rendszerek fejlesztése. A rendelkezésre álló 100 milliárd forintos keretből a cégek évente 100-200 millió forint közötti tőkebefektetéshez vagy tagi kölcsönhöz juthatnak, 5%-os kamatláb mellett. A program előnye, hogy a biztosítékok feltételei kedvezőbbek, és a tőke visszafizetése csak a futamidő végén, egy összegben válik esedékessé. E lehetőséget azok a Magyarországon bejegyzett kis- és középvállalkozások vehetik igénybe, amelyek az előző két évben átlagosan legalább 300 millió forintos árbevételt értek el, és minimum két alkalmazottat foglalkoztatnak.
Döntési folyamat
- A döntési eljárás többkörös, és az igénylők tagi kölcsönként kapják meg az elnyert összeget. A tőkét 6 év után egy összegben kell visszafizetni. A döntési állomások a következők: az első egy egyszerű minősítés, másodszor a kamara ellátogat a céghez, vállalkozáshoz, ennek során véleményez és javasol, és az üzleti tervet természetesen már korábban be kell nyújtani. A harmadik körben születik meg a döntés a kölcsönről, a támogatás nagyságáról, ami mint ismert, 100-tól 200 millió forintig terjedhet - közölte Kőkuti Attila, hozzátéve: a náluk jelentkezett tizenkilenc cég esetében még nem született határozat, nincs szerződött vállalkozás.