Kiss Rajmund gondolatai a patrióta áttörés lehetőségeiről: Ne hagyjuk figyelmen kívül vén Európa kihívásait! | ma7.sk

Hétfőn Montargis városában, Franciaországban megrendezték a Patrióták Európáért pártszövetség nagyszabású gyűlését. Az eseményen Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke mellett számos más európai nemzeti konzervatív vezető is megosztotta gondolatait. A rendezvény utáni következményekről és az európai politikai táj változásának lehetőségeiről Kiss Rajmundot, az MCC Diplomáciai Műhelyének vezetőjét kérdeztük.
"A februári madridi és a legutóbbi franciaországi patrióta csúcstalálkozók egyértelmű üzenete, hogy az európai polgárok egy változást kívánnak" - emelte ki Kiss Rajmund, hangsúlyozva, hogy "Európának, valamint az Európai Uniónak is van jövője, amely a patrióta győzelem és az összefogás által valósulhat meg." A szakértő kifejtette, hogy
Kiss Rajmund emlékeztetett arra, hogy "Orbán Viktor a hétfői csúcstalálkozón ismét hangsúlyozta, hogy nem hajlunk meg Brüsszel akarata előtt." A szakértő hozzátette: "Felismerem a korábbi nemzetközi sajtótájékoztatóját, ahol újságírók arról érdeklődtek, miért nem hajolnak meg a magyar focisták. A miniszterelnök világosan kifejtette, hogy a magyar ember három alkalommal hajol meg: az Úristen előtt, a hazája előtt és amikor megkéri a szerelme kezét. Ez is jól mutatja, hogy sem Brüsszel, sem Kijev nem szerepel ezen a listán."
Kiss Rajmund kiemelte, hogy "a kassai születésű Márai Sándor 1947-ben, amikor éppen egy párizsi látogatásról tartott hazafelé, megfogalmazta: Európát elrabolták, különösen a hivatástudatot. Ezt a gondolatot 2025-ben is érezhetjük, amikor az EU gazdaságpolitikáját idegen érdekek irányítják, elárulva a alapító atyák, mint Schuman, Adenauer és de Gaulle eszméit. Eközben fél Európa a migráció által teremtett soha nem tapasztalt biztonsági kihívásoktól retteg."
A szakértő hangsúlyozta, hogy "ne becsüljük le Európát, a büszke anyát, csupán azért, mert néhány hűtlen gyermekét nevelte." Tavaly június 9-én az európai parlamenti választások során több uniós tagállamban a patrióta pártok arattak sikert. Ennek ellenére ez a győzelem nem eredményezett olyan politikai fordulatot, mint amit az Egyesült Államok tapasztalt a novemberi választások során. Az Európai Unió vezető pozícióit továbbra is a liberális, zöld, baloldali és néppárti frakciók képviselői töltik be.
Kiss Rajmund emlékezetes pillanatokra hívta fel a figyelmemet,
A szakértő kiemelte, hogy "Franciaországban és Németországban a nemzeti konzervatív pártokat szélsőjobboldaliként és fasisztaként emlegetik, holott olyan értékeket vallanak, amelyekkel egykoron Helmut Kohl, Konrad Adenauer vagy éppen de Gaulle is azonosult."
Kiss Rajmund megjegyezte,
A harcot nemcsak Brüsszelben kell megvívnunk, ha kell akár Magyarországon is, olyan politikai erőkkel szemben, amelyek feladnák a magyar szuverenitást. Néhány éven belül igazi fordulat lehet Európában, de addig is rendezni kell a sorokat, harcolni a szuverenitásunkért és a gazdasági függetlenségünkért".