Az amerikai tűzoltók komoly kihívásokkal néznek szembe a lángok megfékezésekor. A pusztító tüzek egyre gyakoribbá válnak, és a helyzet kezelését nehezíti a változó időjárási viszonyok és a szárazság. A tűzoltó csapatoknak innovatív megoldásokra és gyors r
Az amerikai hatóságok tájékoztatása szerint a Kalifornia állambeli Los Angeles és környéke közel egy hete lángokban áll, és a tűzoltási munkálatok a következő héten várhatóan tovább nehezednek a közelgő Santa Ana szél miatt, amely az egész országot érinteni fog.
Az amerikai hatóságok tájékoztatása szerint a Kalifornia állambeli Los Angeles és környéke közel egy hete lángokban áll, és a tűzoltási munkálatok a következő héten várhatóan tovább nehezednek a közelgő Santa Ana szél miatt, amely az egész országot érinteni fog.
A Los angelesi Országos Meteorológiai Központ az X közösségi médián adott nyilatkozatot az országban 10 napja ellenőrzés alatt álló erdőtüzekkel kapcsolatban.
A jövő héten a Santa Ana-szél várhatóan óránként 72 és 105 kilométeres sebességgel fog fújni, ami komoly kihívások elé állítja a tűzoltóságot. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy a kedvezőtlen körülmények nem fognak olyan mértékben megismétlődni, mint az előző héten, ami talán reményt ad a helyzet javulására.
A kaliforniai erdészeti és tűzvédelmi minisztérium legfrissebb statisztikái szerint a Palisades körzetben a körülbelül 24 ezer hektáros területet érintő tűzhelyzetnek csupán 21 százaléka van kontroll alatt, míg az Eaton régióban, ahol mintegy 14 ezer hektáron pusztít a láng, a tűz 45 százaléka már sikerült megfékezni.
Az Egyesült Államokban megjelenő hírek alapján Robert Luna, Los Angeles megye seriffje, nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a legutóbbi tűzvész következtében még mindig körülbelül 30 eltűnt személy sorsa ismeretlen. A hatóságok folytatják az eltűntek keresését, de eddig még nem sikerült nyomra bukkanniuk.
Los Angeles hatalmas városi agglomerációjában több mint 120 ezer villamosenergia-előfizető szenvedett áramszünetet a tüzek következtében.
A hatóságok a biztonsági kockázatokra hivatkozva korlátozták a lakosok tevékenységét, megakadályozva őket abban, hogy eltávolítsák vagy kitakarítsák a tűz nyomait. E lépés célja az volt, hogy a szakemberek befejezhessék a veszélyes anyagok átfogó vizsgálatát az érintett magáningatlanokon, mielőtt bármiféle beavatkozás történne.
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége (EPA) körülbelül 100 millió dollárt szán a takarítási munkálatokra, és 500 szakembert indított útnak, hogy eltávolítsák a veszélyes háztartási hulladékokat az erdőtüzek következtében károsodott ingatlanok területéről.
A hatóságok az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodából (FBI), az Alkohol-, Dohány-, Lőfegyver- és Robbanóanyag-ügyi Hivatalból (ATF) és a helyi hatóságokból álló munkacsoportot hoztak létre az erdőtüzekkel kapcsolatos bűncselekmények elleni küzdelem érdekében.
Az új munkacsoport olyan bűncselekményekre fog összpontosítani, mint a gyújtogatás, a fosztogatás, a csalás és az illegális pilóta nélküli légi járművek használata.