"Semmi sem változott" – állítja a Jobbik vezetője.


A Jobbik Magyarországért Mozgalom önállóan fog részt venni a 2026-os országgyűlési választásokon - hangzott el Adorján Béla pártelnök csütörtöki sajtótájékoztatóján.

A párt vezetősége már elindította a jelöltek kiválasztási folyamatát – értesült az MTI. Az elnök hangsúlyozta, hogy a Jobbik, amely 2003-ban alakult, azóta is a valódi rendszerváltásért harcol, szemben a "magyar embereket megvető és megtévesztő politikai kultúrával". Véleménye szerint 2018-ig sikeresen folytatták ezt a küzdelmet, de miután az addigi elnök elhagyta a vezetői pozíciót, a párt irányítása megingott, és a hajó megkezdte a sodródást.

A sorozatos kudarcok és a parancsnokok gyenge döntései, valamint a közösségünk apátiája végül oda vezetett, hogy hajónk zátonyra futott és megfeneklett - nyilatkozta Adorján Béla. Hozzátette, hogy az európai parlamenti választások során elért egy százalékos eredmény komoly ébresztőt jelentett a párt tagjai számára, akik nyolc hónappal ezelőtt "határozott, kőkeményen a célt szem előtt tartó" vezetőket választottak a tisztújító kongresszuson.

"Semmi sem változott: minden lehetséges eszközt bevetünk, hogy Magyarországon véghez tudjuk vinni a rendszerváltást" - fogalmazott Adorján Béla.

A Jobbik küldetése egy olyan ország létrehozása, ahol a büszkeség, a tehetség és a boldogság áll a középpontban. Céljuk az Orbán-kormány leváltása, valamint a hazugságok és a korrupció alapjaira épülő rendszer megszüntetése. Emellett a politikai kultúra radikális átalakítását is fontos feladatként tűzték ki.

Jelezte: célkitűzéseik között szerepel a bérek értékének és a magyarok munkahelyének védelme, a közbiztonság szavatolása, a férfiak negyven évnyi munka utáni nyugdíjlehetőségének megteremtése, az emberek védelme a bankok túlerejétől.

Related posts