Fedezd fel a Zalai vidéken rejtőző titokzatos vályogpincét: 86 esztendeje áll, ám az idő vasfoga már régóta ostromolja. (Galéria, videó)


A vályogból készült pince egyre inkább elhanyagolt állapotban van, a Nagykanizsához tartozó Förhénc hegyén. Ráadásul a kápolna közelsége, amely már közel 265 esztendeje áll a helyszínen, csak hangsúlyozza az épület lepusztultságát. A pince siralmas állapota a fényképek tanúsága szerint is szembetűnő, amelyek magukért beszélnek.

A vályogból épített pincének nincs tulajdonosa, vagy megfeledkeztek az építményről. Persze az is lehet, hogy elhunytak a fenntartók és nincsenek örökösök. De még számtalan ok húzódhat a történet mögött. Az viszont biztos: egy nagyobb esőzés akár le is rombolhatja az ingatlant. A tetőszerkezet megrogyott, hullámos lett, a falakra nehezedő súly miatt az utcafrontról kihasadt már egy órási darab. Ettől a paraszti pince berendezései láthatóvá váltak. Ha lehet hinni az egyik zsalu feletti évszámnak, akkor 1939-ben épült, tehát az építmény 86 éves. Abban megegyezhetünk, ennél jobb sorsra lenne érdemes, de vajon még megmenthető?

Related posts