Úrsula Corberó a 24.hu-nak kifejtette, hogy óriási megkönnyebbülést érzett, amiért végre nem kellett a megszokott keretek között mozognia.


A nagy pénzrablás sorozatból ismert spanyol színésznővel A Sakál napja londoni premierjének másnapján találkoztunk. Mindkettőnk legnagyobb meglepetésére a beszélgetésünk a lehető legfurcsább környezetben zajlott: egy teljesen sötét, víz és áram nélkül maradt luxusszállodában.

„Jelenleg sajnos csak ennyit tudok felajánlani” – mentegetőzik mosolyogva Úrsula Corberó, miközben belépünk a londoni Corinthia hotel napfényes lakosztályába a vaksötét folyosókról. A kanapén helyet ajánl, ám a térben egyébként sem lenne könnyű leülni, hiszen mindenhol a készülődés nyomai terjengenek: sminkecsetek, ruhák és hajcsatok hevernek szanaszét. Éppen a SkyShowtime saját gyártású sorozatának, A Sakál napjának londoni premierjét követő napon járunk, és a főszereplők – Úrsula mellett Eddie Redmayne és Lashana Lynch – egy sűrűn beosztott sajtónapra gyűltek össze a luxusszállodában. Alig állították fel a stúdiószobát az interjúkhoz, amikor az épületet sötétség borította: már négy órája áram és víz nélkül maradtunk. Így Úrsula interjúi a szobájába költöztek, ahol a hatalmas ablakoknak köszönhetően legalább egy kis fény szűrődik be a belvárosra nézve. A színésznőt azonban nem zavarja a váratlan helyzet; éppen ellenkezőleg: méltóságteljesen helyet foglal a káosz közepén, és lelkesen megjegyzi, mennyire izgalmas ez a fordulat a mai eseményekben. „Olyanok ezek a sötét folyosók és a lámpásokkal mászkáló személyzet, mintha a Titanicon lennénk!” – mondja nevetve.

A spanyol színésznő élete mostanában igazán izgalmas fordulatokat vesz, hiszen nemrégiben debütált az első londoni premierjén. Hazájában már a 2000-es évek eleje óta népszerű, köszönhetően néhány tévés szappanoperának, vígjátéknak és horrorfilmnek. Azonban a nemzetközi közönség és Hollywood figyelme 2018-ban irányult rá igazán, amikor A nagy pénzrablás Tokiójaként megjelent a köztudatban. A spanyolul La Casa De Papel néven ismert sorozatot eredetileg az Antena 3 tévécsatorna sugározta 2017-ben, és bár kezdetben mérsékelt sikerrel indult, hamarosan világszerte hatalmas népszerűségnek örvendett. A történet egy színes egyéniségekből álló rablócsoportra fókuszál, akik a zseniális Professzor vezetésével megpróbálják megszerezni a Spanyol Királyi Pénzverde kincseit, hogy végrehajtsák a történelem legnagyobb rablását – persze, ahogy az lenni szokott, a dolgok nem mindig a tervek szerint alakulnak.

Ha a spanyolok döntöttek volna, a két részre tagolt minisorozat sorsa itt véget is érhetett volna. Ám ekkor lépett színre a Netflix, amely megvásárolta a produkciót, és 2017 decemberében, nagy felhajtás nélkül elérhetővé tette, kicsit rövidebb epizódok formájában. A sorozat elképesztő népszerűsége, amit az első évad elért, még a szolgáltatót is meglepte: januárra A nagy pénzrablás a Netflix legnépszerűbb nem angol nyelvű sorozatává vált, és világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert. Azóta pedig további négy évad is készült. Hogy mi állhatott a történelmi siker hátterében, arról ebben a cikkben igyekszünk részletesebben beszámolni.

Ez a fordulat természetesen a főszereplők életét is drámaian átalakította. Az egyik bankrabló, a történetet narráló Tokiót megformáló Úrsula Corberó éppen a barátja családjával pihent Uruguayban, amikor észrevette, hogy a szórakozóhelyen, ahol az újévet ünnepelték, mindenki őt figyeli. "Micsoda véletlen, hogy itt van az összes ember, aki látta A nagy pénzrablást" - gondolta magában. Ám amikor kiderült, hogy nem erről van szó, az élete gyökeresen megváltozott: egyik napról a másikra milliók kezdték el követni a közösségi médiában, és a nemzetközi szerepek is sorra érkeztek. Már 2018-ban feltűnt Guy Ritchie Blöff című tévés adaptációjában (a casting során szinte alig beszélt angolul, csupán folyamatosan bólogatott, és hallás után tanulta meg a szöveget), azóta pedig elérte a nagy hollywoodi áttörést is: a Kígyószem című G.I. Joe-filmben ő formálta meg a főgonoszt, a Légi csibészek című heistfilmben pedig az első amerikai főszerepét kapta. Vagány rablók, akcióhősnők, és ördögi dívák - eddigi szerepei mind sötét tónusúak voltak. Aztán elérkezett A Sakál napja.

Related posts