Megdöbbentő számadatok: napvilágra került, hány betonoszlopot döntött romba a vihar Hajdú-Bihar területén.

Fokozatosan kezd helyreállni az áramszolgáltatás a kétnapos vihar után. Az erős szél és eső következtében számos oszlop törött el, valamint vezetékek szakadtak le, ami több ezer háztartást érintett Hajdú-Bihar megyében.
Kedden az Opus Titász Zrt. bejelentette, hogy Hajdú-Biharban közel 19 ezer háztartást érintett áramszünet következett be. Szerdára viszont a problémák száma jelentősen csökkent, és már csak 10 ezer ügyfélnél tapasztalták az üzemzavarokat. Az áramszolgáltató összegzése szerint a vihar első hullámát követően összesen 96 650 ügyfél szenvedett a hálózati problémáktól. A keddi napon a középfeszültségű hibák többségét sikerült orvosolni, így sok fogyasztónak ismét folyamatos áramszolgáltatást tudtak biztosítani. Azonban nem sokkal később újabb vihar érkezett, amely újabb meghibásodásokat okozott, és mintegy 42 ezer fogyasztónál ismét áramszünet lépett fel. Csütörtökön azonban már kedvezőbb hírekkel tudtak szolgálni: a nagy- és középfeszültségű hálózat hibáinak elhárítása véget ért, jelenleg a kisfeszültségű problémák javítása folyik Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar területén.
- közölte portálunkkal a friss adatokat a szolgáltató. Arra is kitértek, a helyreállítás több lépcsőben történik: elsőként a nagy- és középfeszültségű hálózatokat állítják helyre, mivel ezek biztosítják a térségek nagyobb részének áramellátását. Ezt követően a csoportos, több ügyfelet érintő kisfeszültségű hibák javítása zajlik, végül az egyedi, jellemzően egy-egy ingatlannál jelentkező problémák elhárítása következik.
Áramszünet Hajdú-Biharban: oszlopok törtek, vezetékek szakadtak le a viharban
Számos megdöbbentő felvétel került nyilvánosságra, amelyek kettéhasadt betonoszlopokat és elszakadt vezetékeket ábrázolnak. Felmerült bennünket az a kérdés is, hogy hány ilyen esemény történt eddig.
A közlés szerint a teljes ellátási területen jelenleg 450 szakember és majdnem 100 munkagép dolgozik azon, hogy a szolgáltatás minél hamarabb helyreálljon. E munkálatok során a társaság szoros együttműködésben áll partnereivel és a katasztrófavédelemmel.
A kártérítéssel kapcsolatban később foglalnak álláspontot
A társaság a kártérítési kérdéseket a haváriahelyzet teljes megszüntetését követően fogja megvizsgálni, figyelembe véve a helyzettel kapcsolatos hatósági egyeztetéseket.