Tagadja a japán nő volt férje a gyilkosság vádját.

Az áldozat jogi képviselője a gyámügyi rendszer mélyebb, strukturális hiányosságaira hívta fel a figyelmet.
Az emberöléssel gyanúsított férfi kihallgatása során vallomást tett, azonban határozottan tagadta, hogy bármilyen bűncselekményt elkövetett volna. Emellett a hatóságok arról is tájékoztatták a Blikket, hogy kapcsolatot létesítettek a holland és ír hatóságokkal is.
Ahogyan azt korábban már említettük, a rendőrség kezdetben nem bűncselekményként kezelte a japán nő tragikus halálát, ám később az ír állampolgárságú férjét gyanúsítottá nyilvánították. A hatóságok kamerafelvételek elemzése után arra a következtetésre jutottak, hogy a férfi január 29-én reggel, miután a két gyermekét elvitte napi teendőire, álruhában tért vissza otthonukba, ahol több mint egy órát tartózkodott. Később, amikor ismét megjelent, már arról tájékoztatta a hatóságokat, hogy tűz ütött ki a lakásban.
Az első kihallgatás után szabadon távozhatott, de nem sokkal később Budapesten letartóztatták.
"Egyesületünket nem a nő családon belüli erőszak miatt kereste meg, hanem azért, hogy legálisan utazhasson Japánba. Volt férje elzárva tartotta az útleveleiket, és sajnálatos módon a gyámhivatalnál eltelt több mint egy év során sem született meg a hazatérését engedélyező döntés. Ez világosan rávilágít a rendszer hiányosságaira, hiszen a gyámhivatali eljárásnak legfeljebb hatvan napon belül le kellett volna zárulnia" - nyilatkozta dr. Spronz Júlia, a Patent Jogvédő Egyesület alapítója a lapnak.
Spronz említette, hogy több olyan külföldi nő, aki hasonló helyzetben van, mint a japán hölgy, gyermekeivel együtt Magyarországon ragadt, már felkereste az egyesületüket. Az ügyeikkel kapcsolatos tapasztalatok alapján pedig megfigyelhető, hogy a gyámhivatalnál az eljárások során az "ahány ház, annyi szokás" elve dominál.
"A jogász kifejtette, hogy ügyintézőként a kérések sokszínűsége miatt a kiszámíthatatlanság egyfajta rendszerhiba."