Valódi kihívások, valóságos megoldások: véget ért a 17. Kolozsvári Esettanulmány Napok rendezvénye.

Április 4-6. között zajlott a 17. Kolozsvári Esettanulmány Napok, ahol középiskolás és egyetemista diákcsapatok mérték össze tudásukat gazdasági esettanulmányok megoldásában. A rendezvénynek idén is a Babeș-Bolyai Tudományegyetem közgazdaság- és gazdálkodástudományi kara adott otthont. A versenyzők ismét megmutatták, hogy az erdélyi magyar fiatalok otthonosan mozognak a gazdasági gondolkodásban, és képesek valós üzleti helyzetekre megalapozott, kreatív válaszokat adni.
A Kolozsvári Esettanulmány Napok két izgalmas versenyt ölel fel: az egyik a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye (KUTV), mely a gazdasági kérdések iránt érdeklődő fiatalok számára kínál valósághű kihívásokat, míg a másik a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny (KEEV), amely az egyetemisták számára nyújt lehetőséget szakmai fejlődésre, csapatmunkára és prezentációs készségeik csiszolására.
A verseny két izgalmas kihívást jelentett, melyek valós gazdasági helyzeteket dolgoztak fel, és idén a MOL Románia támogatta őket. Az esemény online szakaszával kezdődött, ahol középiskolás csapatoknak kellett kérdőíves kutatást végezniük az üzemanyagvásárlási szokásokról. Ezt követően egy rövid elemzés keretében javaslatokat fogalmaztak meg arra vonatkozóan, hogyan érheti el egy benzinkút a versenyképességet. A legjobban teljesítő csapatok bejutottak a kolozsvári döntőbe, ahol már egy kibővített esettanulmány megoldásán dolgoztak.
Idén a Kolozsvári Esettanulmány Napokon 16 középiskolás és 16 egyetemista csapat indult, és mindannyian kiemelkedően teljesítettek. A győztes csapatok összesen több mint 25 ezer lej értékben részesültek díjakban, valamint a támogatók által felajánlott ajándékcsomagokban. Fontos hangsúlyozni, hogy minden csapat, amely eljutott a döntőig, győztesnek tekinthető, hiszen egyedülálló szakmai tapasztalatban volt részük, és új kapcsolatokra tehettek szert, amelyek későbbi munkavállalásukat is segíthetik - nyilatkozta Benedek Botond, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet oktatója, aki a versenyt szervezte.
A Középiskolások Üzleti Tanácsadó Verseny kiemelkedő teljesítményei: Az első helyezett a BidOn csapat lett, amelynek tagjai Gergely Péter, Bálint Csaba és Nagy Mihály a székelyudvarhelyi Benedek Elek Pedagógiai Líceumból. Második helyezettként a credicore csapat (Imre-Madarász György Réka és Herța Mátyás) végzett a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium képviseletében. A harmadik helyet a DreamElek csapat (Sándor István, Nyágros Vivien-Fruzsina és Máthé Zsolt) szerezte meg a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumból. Ezen kívül dicséretben részesült az Orion csapat (Márton László, Kedves Bálint és Bíró Balázs) a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium tagjaként. Gratulálunk minden résztvevőnek a kiváló eredményekhez!
Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny díjazottjai: 1. hely - Nexus Consulting csapat (Dénes Mária, Forró Gellért, Daczó Zsolt Tamás, Vargyasi György), 2. hely - BrainStorm csapat (Hadnagy Magor, Kozma Krisztina, Kelemen Tas-Sámuel, Szakács Boglárka), 3. hely - Motion csapat (Burkhardt Bálint, Lázár Benedek, Izsák Adél, Ladó Viktória). Dicséret - Corona Advisors csapat (Zoványi Tamás, Vaida-Kozma Arnold, Both Dániel, Ilyés Tamás), Solution Seekers csapat (Péter Zsanett, Simandi Álmos, György Gergő, Kocsis Csongor).
A versenyek nem csupán egyszerű tantermi gyakorlatozásként funkcionáltak. A résztvevők lehetőséget kaptak arra, hogy értékes szakmai kapcsolatokat alakítsanak ki, közvetlen visszajelzéseket kapjanak a zsűritől, és valós céges szituációkat elemezzenek – olyan kihívásokkal szembesülve, amelyekkel később, karrierjük során is találkozni fognak.